DE
TR EN RU
Barut Hotels

Milet Antike Stadt

Milet Antike Stadt

Milet, die Stadt des freien Denkens, der Wissenschaft und der Philosophen

Uygarlığın, sanatın bilimin başkenti Milet, 3 bin 500 yılı aşan geçmişi ile insanlık tarihinin en önemli liman kentlerinden biri olarak bilinir.  Fiozoflar şehri olarak da bilinen Milet, Thales, Anaksimandros ve Anaksimenes ile şehir plancı Hippodamos gibi birçok önemli isme ev sahipliği yapmış, ızgara şehir planıyla adından söz ettirmiştir. Binlerce yıl önce özgür düşüncenin hakim olduğu Milet, İyonya uygarlığının en büyük kenti haline gelerek, uygarlık başkenti olmuştur. Ege ve Anadolu’nun bağlantı noktasında olduğu için ticari açıdan büyük önem taşıdığına inanılır.

Tarih boyunca birçok önemli medeniyete ev sahipliği yapan Milet’te, Helenistik, Roma, Doğu Roma ve Türk dönemine kalıntılara rastlamak mümkün. Helenistik Çağ’a ait tiyatro, hereon, Apollon Kutsal Alanı, gymnasium, Helenistik depo, güney agora, Romalılara ait Doğu Roma Hamamı, Doğu Roma Kilisesi, St. Michael Kilisesi, Türklere ait; kervansaray, tekke, hamamlar, Kırk Merdivenli Camii, İlyas Bey Camii ve Külliyesi bulunmaktadır. Özellikle 15 bin kişi kapasite ve mükemmel bir akustiğe sahip Roma Dönemi tiyatrosu hala ayakta ve görülmeye değerdir.

Özgür düşüncenin hüküm sürdüğü, bilimin doğduğu, filozofların yaşadığı Milet Antik Kenti, Anda Barut Collection’a 28 km mesafede yer alıyor. Didim tatilinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri olan antik kent, atmosferi ve entelektüel kimliği ile arkeoloji meraklıları için sıra dışı bir keşif rotası… 

Ayrıca Milet, Priene Antik Kenti ve Didim Apollon Tapınağında bulunan tarihi kalıntıların sergilendiği Milet Müzesi, antik kentin hemen karşısında yer alıyor. Anda Barut Collection’daki tatilinize gizemli bir mola vererek, Didim’in farklı güzelliklerini Milet Antik Kenti ve Milet Müzesi’ni keşfedebilirsiniz. Bir zamanlar Didim’de yaşayan felsefenin babası Thalesi’i, Ayasofya’nın mimarı İsidoros’u, Apollon Tapınağı’nın mimarı Daphnis’i daha yakından tanıyabilirsiniz.

Sind Sie bereit für einen modernen und luxuriösen Urlaub mit unbegrenzten Vorzügen in Didim?

Die Anda Barut Collection erwartet Sie mit großzügigen Wohnräumen, beeindruckender Architektur, Gourmet-Restaurants, privaten Pools, Spielplätzen und einem Service, der Ihnen das Gefühl gibt, alles in Reichweite zu haben.

Reservierung
Buchungsoptionen
Hilfe
Lass uns dich anrufen
Ihre Nachricht wurde erfolgreich gesendet.
Mit uns chatten
Feedback geben
Liebe Gäste,

Ihre Meinungen, Anregungen und Wünsche, die Sie uns geschickt haben, werden im Rahmen der ISO 10002:2018-Standards ausgewertet und schnell von unserem Team beantwortet. Danke.

Ihre Nachricht wurde erfolgreich gesendet.